Slider

Weekend na Zamku w towarzystwie jeńca spod Koronowa

10 października 1410 roku pod Koronowem miała miejsce jedna z bitew pomiędzy Zakonem Krzyżackim a wojskami polskimi. W wyniku zwycięstwa strony polskiej, do niewoli wzięto jeńców, a sam dowódca krzyżacki Michał Küchmeister von Sternberg więziony był w  twierdzy chęcińskiej.

W miniony weekend w 611 rocznicę tego wydarzenia zwiedzający ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach mieli niepowtarzalną okazję spotkać jednego z jeńców zakonnych przetrzymywanych na zamku po pamiętnej bitwie.

A turystów nie brakowało! Ponad trzy i pół tysiąca osób odwiedziło naszą średniowieczną warownię, doceniając zarówno zabytkowe oraz historyczne walory zamku jak i niezwykle urokliwe o tej porze roku krajobrazy otaczające budowlę.

Oczywiście chętnych nie zabrakło także do zwiedzania perełki renesansowej Chęcin – Zabytkowej Kamienicy „Niemczówka” w centrum miasteczka.  Tam przez cały weekend turyści mogli posłuchać ciekawych wykładów dotyczących Wielkiej Wojny z Zakonem Krzyżackim prowadzonej w latach 1409-1411.

Wierzymy, że chwile spędzone w ten słoneczny, jesienny weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach oraz w „Niemczówce” wzbogaciły historycznie zwiedzających i pozostawiły wiele pozytywnych emocji. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

Justyna Wolder-Miśta

  Zamek Królewski w Chęcinach

 

Aktualności

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia