Slider

Magiczny weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach już za nami

Ostatnia już w tym sezonie Noc na Zamku w Chęcinach za nami. Wspólnie z naszymi gośćmi przeżyliśmy cudowne chwile pełne pozytywnych wrażeń i emocjonujących doświadczeń. Licznie zgromadzeni turyści zostali wprowadzeni w świat bogatej historii warowni chęcińskiej, by, natchnieni duchem minionych wydarzeń, uczestniczyć w atrakcjach wieczoru. A tych nie brakowało. Po tym jak skutecznie rozbudziły nas huczne wystrzały z artylerii zamkowej, wszyscy podziwiali pokazy scenek epokowych oraz tańców dawnych. Na murach twierdzy obecnym ukazała się Biała Dama, a całości dopełnił jak zawsze niezawodny i bardzo widowiskowy teatr ognia.

Ostatnią Noc na Zamku w Chęcinach swoją obecnością uświetnił Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marcin Różycki, który w ciepłych słowach powitał uczestników, życząc im udanego wieczoru i dobrej zabawy. Warto dodać, że Polska Organizacja Turystyczna objęła wydarzenie Patronatem Honorowym.

Biała Dama nie poprzestała na wizycie podczas nocnych atrakcji. Dalej poszukiwała swojego zaginionego przez wiekami skarbu w murach warowni. Turyści mogli ją spotkać przez calutki weekend. Razem z Białą Damą dziedzińce zamkowe przemierzał Mroczny Rycerz troszkę „strasząc” i bawiąc jednocześnie. Zwiedzający mieli niepowtarzalną szansę zobaczyć obie owiane legendami zjawy w świetle dnia, a nawet zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

W ten kolejny bardzo udany weekend na Zamku w Chęcinach towarzyszyło nam ponad cztery tysiące pasjonatów naszych majestatycznych ruin.

Justyna Wolder-Miśta

Zamek Królewski w Chęcinach

Aktualności

11 październik, 2021

Weekend na Zamku w towarzystwie jeńca spod Koronowa

10 października 1410 roku pod Koronowem miała miejsce jedna z…
06 październik, 2021

Zamek Królewski tradycyjnie wspiera kampanię #17milionów.

6 października to dzień, w którym w całej Polsce instytucje…
05 październik, 2021

Tłumy turystów na Zamku w Chęcinach podczas „Weekendu Seniora z kulturą”!

Miniony weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach po raz kolejny…
04 październik, 2021

"Jesienna oferta dla Seniorów"

Drodzy Seniorzy! W odniesieniu do minionego weekendu specjalnie dla Was…

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia