Za nami niezwykle udany Weekend Legend na Zamku Królewskim w Chęcinach!

W miniony weekend mogliśmy poczuć przedsmak prawdziwego, upalnego lata. Pogoda sprzyjała nie tylko wylegiwaniu się nad wodą, ale także aktywnemu wypoczynkowi na łonie natury. Zamek Królewski w Chęcinach zadbał, by turyści nie nudzili się także i u nas – na odwiedzających czekało bowiem mnóstwo niezwykłych atrakcji!

 

W dniach 19-20 czerwca 2021 r. odbył się w chęcińskiej warowni Weekend Legend, który zgromadził rzeszę odwiedzających. Na turystów czekał zamkowy gawędziarz w epokowym stroju, który w pasjonujący i intrygujący sposób opowiadał miejscowe baśnie i legendy. Z pasją opowiadał on o słynnym wypadku królowej Bony, która zgubiła swoje skarby w nurcie rzeki Nidy, o Błędnym Rycerzu, który nocami przemierza chęcińskie wzgórza czy też o kaczce pływającej pomiędzy studniami w zamku i na miejskim rynku.

Najmłodsi również znaleźli coś dla siebie! Na Dolnym Dziedzińcu odbyło się… łowienie rybek! Świetna zabawa, polegająca na zręcznym wyłapywaniu ryb specjalną wędką, dzięki czemu uzyskać było można punkty i nagrody. Zabawom nie było końca – uśmiechnięte buzie dzieci są na to najlepszym dowodem. Zwiedzanie Zamku uświetniały dodatkowo inne atrakcje – pokazy tańców dworskich, wystrzały z artylerii czy nowopowstała atrakcja – Sala Tortur. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się również baszty widokowe i Skarbiec.

Przypominamy, że w najbliższy piątek tj. 25.06.2021 r. odbędzie się pierwsza w tym sezonie Noc na Zamku! Scenki rodzajowe, pokazy walk, wystrzały z armat, Biała Dama, a także konkursy z nagrodami – to ramowy scenariusz imprezy! Warto rezerwować bilety już dziś, bo liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zapraszamy!