Slider

Dzień Dziecka na Zamku Królewskim w Chęcinach i w Zabytkowej Niemczówce

Kochane Dzieci,

Zbliża się Wasze święto i w tym roku na Zamku Królewskim w Chęcinach uczcimy je w bajkowy sposób. Podczas weekendowych dni w sobotę i niedzielę w godzinach od 10:00 do 18:00 na naszych dziedzińcach spotkacie królową, stańczyka i damy dworu. Przy odrobinie szczęścia odnajdziecie też Białą Damę.

W fantastycznej oprawie średniowiecznych ruin chęcińskiej warowni zagracie w szachy wielkoformatowe czy kółko i krzyżyk. Czekać będzie także Koło Fortuny z niespodziankami. Damy dworu nauczą Was tańca dawnego a chętnym opowiemy legendy.

Atrakcji nie zabraknie także w Zabytkowej „Niemczówce”. Niespełna kilka minut drogi od Zamku Królewskiego będziecie mogli stworzyć własną koronę królewską lub pokolorować wielkoformatową malowankę. Niemczówka to także sala z postaciami rycerzy, galeria ze zdjęciami starych Chęcin czy historia filmu kręconego na Wzgórzu Zamkowym.

Będziecie mogli zrobić sobie niezapomniane zdjęcia z naszymi postaciami, natomiast każdy młody turysta, który na Zamku pojawi się  w stroju księżniczki, rycerza lub w koronie z Zabytkowej kamienicy „Niemczówka”, otrzyma drobny upominek.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!! Atrakcje w cenie biletu wstępu.  

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Synagoga w Chęcinach

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia