Slider

Tłumy turystów podczas Zaczarowanego Weekendu na Zamku Królewskim

Czwarta edycja niesamowitego wydarzenia wakacyjnego na Zamku Królewskim w Chęcinach już za nami! „Zioła i Czarownice” zgromadziły ponad 11 tysięcy turystów! Zarówno mali jak i nieco starsi zwiedzający znaleźli dla siebie moc atrakcji!

Zamek Królewski w Chęcinach wznoszący się wśród zieleni na szczycie Góry Zamkowej jest jedną z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych atrakcji w województwie świętokrzyskim. Szczególnie chętnie zabytek odwiedzany jest w wakacyjne weekendy, urozmaicane dodatkowymi atrakcjami. Tak było również tym razem podczas minionego Zaczarowanego Weekendu Wrażeń. Tradycyjnie, jak każdego roku, „Zioła i Czarownice” zgromadziły tłumy turystów. Podczas trzech dni ponad jedenastotysięczna widownia miała fantastyczną okazję zwiedzić chęcińskie ruiny w atmosferze dobrej zabawy z naszymi zamkowymi czarodziejami i czarodziejkami. Szczególnie zachwyceni byli najmłodsi goście, z zaciekawieniem przysłuchujący się scenkom humorystycznym czy bawiący się z czarownicami podczas lekcji latania na miotle. Były także warsztaty zielarskie, parking dla czarownic, możliwość zrobienia sobie pamiątkowej fotografii na fotelu czarownicy oraz gry i zabawy z upominkami. Oczywiście wszystko to odbywało się z lekkim przymrużeniem oka, a naszym gościom oraz zamkowym czarodziejom nie straszna była nawet odrobinę kapryśna pogoda.

Wszystkim odwiedzającym pięknie dziękujemy za obecność, dobre humory i wspaniałą zabawę. Mamy nadzieję, że ten wakacyjny, magiczny weekend na długo pozostanie w ich pamięci, budząc same pozytywne wspomnienia.

Magia minionych cudownych dni przeniesie nas z pewnością do kolejnego pełnego wrażeń wspaniałego weekendu na zakończenie wakacji, podczas którego turyści będą mogli uczestniczyć w Świętokrzyskim Konwencie Fantastyki Jagacon, który w tym roku odbędzie się na Zamku Królewskim w Chęcinach. Więcej informacji już niebawem. Zapraszamy do śledzenia strony Zamku www.zamek.checiny.pl oraz naszych mediów społecznościowych.

Aktualności

17 wrzesień, 2022

83. rocznica radzieckiej agresji na Polskę

Zamek Królewski w Chęcinach w tym dniu podświetlony zostanie w…
16 wrzesień, 2022

"Weekend z zagadkami na " Zamku Królewskim w Chęcinach!

Już w najbliższy weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach odbędzie…
15 wrzesień, 2022

Remont średniowiecznych murów Zamku Królewskiego w Chęcinach zakończony

  W tym roku Gmina Chęciny na remont murów Zamku…
09 wrzesień, 2022

Potyczki Małych Rycerzy na Zamku Królewskim w Chęcinach

Kochani Turyści! Serdecznie zapraszamy szczególnie najmłodszych w najbliższy weekend na…
31 sierpień, 2022

1 września przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej

„Halo, halo! Tu Warszawa i wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia. Dziś…

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia