Noc Muzeów w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu!

Naukowe doświadczenia, obserwacje astronomiczne, a na deser koncert muzyki na harfie laserowej i pokaz laserów przestrzennych. Kolejna magiczna Noc Muzeów czeka nas w Podzamczu Chęcińskim. 

 

Wydarzenie zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. W sobotę, 19 maja, w godzinach 17 - 22, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim czeka na pasjonatów nauki i dobrej zabawy. Michał Piast – Dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu zapewnia, że wszyscy, którzy odwiedzą Centrum Nauki Leonardo da Vinci z całą pewnością nie będą zawiedzeni.

Tego wieczoru wrażeń nie zabraknie. Warsztaty naukowe zostaną poprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pracowników Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a dodatkową atrakcję zapewni główny sponsor „Nocy Muzeów” – PGE Obrót S.A. w postaci niezwykłego koncertu muzyki … laserowej.

Pracownicy Instytut Chemii UJK pokażą „Niezwykłą chemię niezwykłych rzeczy”, w tym kapuścianą tęczę, chemicznego kameleona, lawową lampę, kolorowy wir, lusterko w probówce czy zegar jodowy. Ciekawość pobudzą także efektowne eksperymenty z suchym lodem.

Kolejną atrakcją jest pokaz pn. „Barwna biotechnologia” organizowany przez Koło Naukowe biotechnologów "Mikroby" działające przy Zakładzie Mikrobiologii UJK w Kielcach. Warsztat, to niesamowita gratka dla amatorów-genetyków i okazja do zapoznania się z podstawami inżynierii genetycznej.

Warunki do obserwacji będą z pewnością sprzyjające, dlatego nie może zabraknąć astronomów z Instytutu Fizyki UJK. Na dachu Centrum Nauki znajdziecie lunetę, przystosowaną do obserwacji gwiazd i słońca. Miłośnicy fizyki i astronomii z niecierpliwością obejrzą pokaz „Niebo nad Chęcinami”. Tu istotna informacja: zachód słońca w sobotę, 19 maja, w gminie Chęciny przewidziany jest na godzinę 20.26.

Po zmroku czeka nas wyjątkowa atrakcja – pokaz gry na harfie laserowej. Wykonawcą będzie Kamil Skicki "Magnus", zawodowy muzyk i finalista telewizyjnego show „Mam talent”. Kamil Skicki studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie, koncertował m.in w Musikverein w Wiedniu, Rathaus w Berlinie, Auditorium Galerii Umberto w Neapolu i w Filharmonii Narodowej. W majowy wieczór zaprezentuje się publiczności zgromadzonej W Podzamczu Chęcińskim.

Na wszystkie atrakcje wstęp wolny. Noc Muzeów w Podzamczu Chęcińskim przygotowuje Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Urząd Marszałkowski w Kielcach we współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego i Polską Grupą Energetyczną.

 

plakat noc muz

ZNAJDZIESZ NAS

ZAPRASZAMY DO:

 

LOGO CIT PNG 

REKOMENDACJE

zamek

MPR BANER 690x381 px

chkt zamek