Rekordowy start sezonu na Zamku w Chęcinach!

Początek wiosny zapowiada się bardzo obiecująco. Nie tylko pod względem pogody, ale również ilości turystów zwiedzających Zamek Królewski w Chęcinach.

Co prawda końcówka marca przyniosła trochę deszczu i zimna, ale za to kwiecień przypomina bardziej lato niż wiosnę. I tak jest ze statystykami, które ewidentnie wskazują na ponadprzeciętny wzrost zwiedzających warownię. Porównując poprzednie kilka lat tegoroczny kwiecień przyniósł rekordową liczbę turystów na zamku w Chęcinach! 

- Mamy za sobą dwa weekendy dające liczbę 5494 turystów! To 4 owocne dni prognozujące świetny sezon. Cieszy nas ten wynik i motywuje do działania. Nie spoczywamy na laurach! Planujemy kolejne duże inwestycje niosące udogodnienia dla zwiedzających. - komentuje Grzegorz Pierzak dyrektor zamku.

Obecnie realizowany jest projekt na renowacje dziedzińca górnego zamku. Ponadto w najbliższych latach do warowni zostanie dociągnięta sieć wodno-kanalizacyjna.

Chęciny to piękne miasteczko dające wiele możliwości na ciekawe spędzenie czasu. To miejsce coraz częściej wybierane przez podróżujących. Bez wątpienia głównym magnesem Chęcin jest zamek, lecz schodząc do centrum na turystów czeka wiele innych równie interesujących atrakcji. Jedną z nich jest Kamienica "Niemczówka" z 1570 r., gdzie mieści się Centrum Informacji Turystycznej.

Niebawem zostanie w tym miejscu udostępnione do zwiedzania nowe niezwykłe miejsce - zbrojownia. Aktualnie trwają prace finalizujące przedsięwzięcie. Dodatkowo aby ułatwić podróżowanie po Chęcinach uruchomiony zostanie portal turystyczny zawierający niezbędne informacje dla podróżujących.

 

 

 

ZNAJDZIESZ NAS

ZAPRASZAMY DO:

 

LOGO CIT PNG 

REKOMENDACJE

zamek

MPR BANER 690x381 px

chkt zamek