Zimowe wakacje na zamku chęcińskim

Ferie zimowe 2018 r. dobiegły końca. Miło nam poinformować, że wiele wycieczek jak i rodzin z dziećmi z różnych zakątków Polski odwiedziło w tym czasie Zamek Królewski w Chęcinach. Pogoda daje w tym roku wiele do życzenia jednak nasza warownia stanowiąca wyjątkowe dziedzictwo historyczne regionu przyciągnęła podczas zimowych wakacji dużo turystów.

Już na tę chwilę możemy stwierdzić przyrost zwiedzających w miesiącach zimowych w porównaniu do zeszłego roku!

Sceneria zimowego krajobrazu Gór Świętokrzyskich rozciągająca się z wież zamku to jeden z najpiękniejszych widoków jakie można zaobserwować w województwie świętokrzyskim. Bogata oferta zwiedzania daje możliwość spędzenia niezapomnianych chwil. Lekcje tematyczne czy spacer z przewodnikiem pozwalają w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę z zakresu historii zamku, regionu jak i Polski. Warownia jest otwarta przez cały rok.

 

Oto niektóre z opinii Turystów z okresu wakacji zimowych, które niezmiernie nas cieszą:

„Jestem pod dużym wrażeniem! Prawdę powiedziawszy spodziewałem się niewiele poza murami zamku, a okazało się ze obiekt jest świetnie przygotowany pod zwiedzających. Wszędzie znajdują się tabliczki z krótkimi informacjami, ścieżki, i schody są odnowione, a samo miejsce piękne. Na plus fakt, że niedaleko znajduje się bezpłatny parking. Miejsce warte odwiedzenia!”- p. Krzysztof G.


 „Bardzo klimatyczne i urokliwe miejsce. Zamek to ruiny i jego pozostałości, ale dobrze zachowane. Z zamkowej wieży można podziwiać piękną panoramę okolicy. Polecam!” – p. Maciej K.


 „Ruiny jak ruiny, ale super zagospodarowane. Wewnątrz dzieje się bardzo dużo, a teren dookoła jest zadbany i atrakcyjny. Obsługa super miła i przyjaźnie nastawiona BRAWO. Fajne miejsce również dla dzieci.” – p. Kamil K.


„W drodze między Warszawą a Krakowem warto zrobić sobie przystanek właśnie w Chęcinach i odwiedzić zamek. Na prawdę robi wrażenie... nawet we mgle...” – p. Jacek O.

źródło: google.pl


Odwiedzając ruiny zamku grzechem jest nie zahaczyć o samo miasto rozciągające się u podnóża Góry Zamkowej. Chęciny to urokliwe miejsce posiadające bogatą wielowiekową historię i piękne zabytki. Przed wycieczką warto skontaktować się lub odwiedzić certyfikowane Centrum Informacji Turystycznej znajdujące się w kamienicy „Niemczówka”, aby nie pominąć żadnej z atrakcji!

 

 

ZNAJDZIESZ NAS

ZAPRASZAMY DO:

 

LOGO CIT PNG 

REKOMENDACJE

zamek

MPR BANER 690x381 px

chkt zamek