Zamów Noc na Zamku w Chęcinach przez internet !

Chcecie przeżyć niezapomnianą przygodę pod osłoną nocy w otoczeniu murów zabytkowej, chęcińskiej warowni? Już 1 maja będzie ku temu doskonała okazja, bo właśnie wtedy o godzinie 20:30 rusza pierwsza w tym roku Noc na Zamku. Idąc z duchem czasu, bilety na to wydarzenie można zakupić przez internet. Sprzedaż już ruszyła.

    Zamek Królewski w Chęcinach to jeden z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Świętokrzyskim. Po przeprowadzonej kompleksowej rewitalizacji, która trwała blisko dwa lata i pochłonęła łącznie ponad 8 milionów złotych, z czego aż 80 procent pochodziło z unijnego dofinansowania pozyskanego w ramach Regionalnego Programu Województwa Świętokrzyskiego, chęcińska warownia przeżywa prawdziwy najazd turystów. I nie ma się co dziwić, bo atrakcji jest tu co niemiara. Otwarta została dla turystów druga, kwadratowa baszta, dzięki czemu stworzono zupełnie nowy punkt widokowy, z roztaczającą się panoramą zachodnich pasm Gór Świętokrzyskich i częściowo Kielc. Powstał skarbiec, w którym zobaczymy wypełnione po brzegi skrzynie ze złotem i monetami. Na jednym z zamkowych dziedzińców natkniemy się na klatkę hańby czekająca na skazańców i oczywiście najprawdziwsze dyby przeznaczone dla rzezimieszków. Atrakcje, jakie tu czekają na wszystkich turystów można długo wymieniać.  

Pod osłoną nocy chęciński Zamek nabiera innego wymiaru

    Trzeba przyznać, że wszystko to pod osłoną nocy wygląda naprawdę wyjątkowo. Niezapomnianą atmosferę stwarza piękna iluminacja i oczywiście drużyna rycerska, dająca za każdym razem widowiskowy pokaz walk. Odgłos mieczy po zmroku, niesamowity kunszt walki rycerzy i piękne białogłowy w pokazach tańców dworskich robią niezapomniane wrażenie. Do tego dochodzi pokaz tańców z ogniem i wystrzały z armat, a także mrożące krew w żyłach opowieści, bo legend osnutych mgłą tajemnicy jest wiele. W takiej atmosferze zwiedzanie zamku nocą jest niezapomnianą przygodą, a chętnych do jej przeżycia jest wielu. - Gdy zapada mrok spacer po zamku nabiera zupełnie innego wymiaru. Mury warowni kryją tajemnice przeszłości, moc legend i niewyjaśnionych zjawisk – przekonuje dyrektor Zamku, Grzegorz Pierzak.

Chęciński Zamek idzie z duchem czasu. Bilety można zakupić przez internet!

    Wiekowy zamek tętni życiem. Tylko w ubiegłym roku odwiedziło go ponad 200 tysięcy turystów. Idąc z duchem czasu, dyrekcja obiektu postanowiła udostępnić zwiedzającym możliwość zakupu przez internet biletów na najważniejsze wydarzenia odbywające się na Zamku. Do takich zaliczają się oczywiście Noce na Zamku. W związku z ogromnym zainteresowaniem, w tym roku zaplanowano, że będzie ich aż dziewięć: po dwie w maju, czerwcu, lipcu oraz sierpniu i jedna we wrześniu. Najbliższa Noc na Zamku odbędzie się 1 maja o godzinie 20:30. Internetowa sprzedaż biletów już ruszyła. Wystarczy wejść na oficjalną stronę zamku www.zamek.checiny.pl i w zakładce oferta wybrać "Noc na Zamku". Pojawią się szczegółowe informacje oraz daty poszczególnych wydarzeń. Po wybraniu odpowiadającej nam daty klikamy w "rezerwacja i zakup biletu". Po zalogowaniu i dokonaniu zakupu otrzymamy na wskazany przez nas adres mailowy elektroniczny bilet. Widoczna ilość dostępnych biletów jest aktualizowana na bieżąco. Bilet zakupić można także poprzez stronę internetową www.tubilety.pl - Postanowiliśmy w ten sposób ułatwić zakup biletów uczestnikom, imprezy. Mamy ogromne zainteresowanie nocami na zamku, a ilość biletów jest ograniczona. Dokonując wcześniejszej rezerwacji i zakupu przez internet mamy pewność, że weźmiemy udział w wydarzeniu – mówi dyrektor Zamku, Grzegorz Pierzak, zapraszając już dziś na zamkowe noce wszystkich spragnionych wrażeń. Atmosferę przerażenia wprowadzą tajemnicze zjawy, a strzały z hakownic bez wątpienia dodadzą grozy. Mroczny klimat wzbogacą opowieści przewodnika. - To będzie niezapomniana przygoda pod osłoną nocy w otoczeniu murów zabytkowej warowni. Emocji nie zabraknie – przekonuje. - Będą głośne strzały z historycznej broni, walki rycerskie, magiczna iluminacja świetlna, teatr ognia i niesamowity pokaz tańca z ogniem, liczne konkursy i zabawy, a na zakończenie poczęstunek i ognisko. Moc atrakcji gwarantowana – zapewnia dyrektor, Grzegorz Pierzak, a my przypominamy, że ilość biletów jest ograniczona.

Agnieszka Olech

noce na zamku 2017 n

 

ZNAJDZIESZ NAS

chkt zamek

 

REKOMENDACJE

zamek

 

MPR BANER 690x381 px