Jerzy Hoffman z wizytą na Zamku Królewskim w Chęcinach

W środę, 30 listopada Jerzy Hoffman otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Chęciny. Znany reżyser odebrał wyróżnienie na uroczystej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w zabytkowym Dworze Starostów w Podzamczu Chęcińskim.


- Dzięki filmowi, który widzowie ujrzeli w 1969 roku, staliśmy się znani w kraju i za granicą. To było jedno z największych widowisk historycznych, a sceny batalistyczne powstały właśnie u nas. Dziękujemy za to Mistrzu Jerzy - powiedział burmistrz gminy i miasta Chęciny Robert Jaworski podczas środowej uroczystości.

"Z ogromnym sentymentem wracam do miejsca, gdzie nakręciłem Pana Wołodyjowskiego, swój pierwszy samodzielny film" – powiedział reżyser podczas uroczystości w Dworze Starostów Chęcińskich.


Po uroczystości mieliśmy zaszczyt  gościć Jerzego Hoffmana na Zamku Królewskim w Chęcinach.

Sentymentalny  powrót  po  48 latach  Jerzego Hoffmana na ziemie Zamku Królewskiego gdzie  kręcił sceny do legendarnego „Pana Wołodyjowskiego”.  Pan Jerzy Hoffman odwiedził zamek wraz z ekipą filmową "Polska Filmowa"- canal + Discovery ekipie towarzyszył znany aktor Rafał Zawierucha.

Zapraszamy do galerii:

 

ZNAJDZIESZ NAS

chkt zamek

 

REKOMENDACJE

zamek

 

MPR BANER 690x381 px