Rozstrzygnięcie Konkursu „Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2016”

Rada Konsultacyjna konkursu Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2016 przy wsparciu redakcji portalu samorządowego oraz internautów uznała rewitalizację Zamku Królewskiego w Chęcinach za jedną z 9 najlepszych inwestycji Polski Wschodniej.

Konkurs miał za zadanie wskazanie tych inwestycji komunalnych, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju regionu i mieszkańców takich województw jak: świętokrzyskie, podlaskie, lubelskie, warmińsko-mazurskie i podkarpackie. Przypomnijmy, że w tym samym konkursie w ubiegłym roku w pierwszej dziesiątce znalazła się rewitalizacja chęcińskich rynków.
            Konkurs "Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2016" to internetowe głosowanie, w którym każdy może oddać jeden głos na wybraną spośród dwudziestu nominowanych. Wśród nich znalazły się trzy inwestycje z województwa świętokrzyskiego: rewitalizacja Zamku Królewskiego w Chęcinach, modernizacja oświetlenia w Busku-Zdroju oraz rewitalizacja Wąchocka. Jak się okazało w pierwszej dziewiątce najlepszych inwestycji znalazła się rewitalizacja Zamku Królewskiego w Chęcinach, która została uznana za jedną z największych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego.
            Przypomnijmy, że rewitalizacja Zamku Królewskiego w Chęcinach kosztowała ponad 8 milionów złotych, z czego 6,5 miliona złotych dofinansowania władze gminy pozyskały ze środków unijnych. Wkład własny Gminy i Miasta Chęciny wyniósł 1,6 miliona złotych.
            Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła  się   22 września w Białymstoku podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego.  Wyróżnienie zostało przekazane na ręce Burmistrza Pana Roberta Jaworskiego.

ZNAJDZIESZ NAS

chkt zamek

 

REKOMENDACJE

zamek

 

MPR BANER 690x381 px

Aktualności

13 lipiec 2017
11 lipiec 2017