Rozstrzygnięcie Konkursu „Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2016”

Rada Konsultacyjna konkursu Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2016 przy wsparciu redakcji portalu samorządowego oraz internautów uznała rewitalizację Zamku Królewskiego w Chęcinach za jedną z 9 najlepszych inwestycji Polski Wschodniej.

Konkurs miał za zadanie wskazanie tych inwestycji komunalnych, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju regionu i mieszkańców takich województw jak: świętokrzyskie, podlaskie, lubelskie, warmińsko-mazurskie i podkarpackie. Przypomnijmy, że w tym samym konkursie w ubiegłym roku w pierwszej dziesiątce znalazła się rewitalizacja chęcińskich rynków.
            Konkurs "Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2016" to internetowe głosowanie, w którym każdy może oddać jeden głos na wybraną spośród dwudziestu nominowanych. Wśród nich znalazły się trzy inwestycje z województwa świętokrzyskiego: rewitalizacja Zamku Królewskiego w Chęcinach, modernizacja oświetlenia w Busku-Zdroju oraz rewitalizacja Wąchocka. Jak się okazało w pierwszej dziewiątce najlepszych inwestycji znalazła się rewitalizacja Zamku Królewskiego w Chęcinach, która została uznana za jedną z największych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego.
            Przypomnijmy, że rewitalizacja Zamku Królewskiego w Chęcinach kosztowała ponad 8 milionów złotych, z czego 6,5 miliona złotych dofinansowania władze gminy pozyskały ze środków unijnych. Wkład własny Gminy i Miasta Chęciny wyniósł 1,6 miliona złotych.
            Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła  się   22 września w Białymstoku podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego.  Wyróżnienie zostało przekazane na ręce Burmistrza Pana Roberta Jaworskiego.

ZNAJDZIESZ NAS

chkt zamek

 

REKOMENDACJE

zamek

 

MPR BANER 690x381 px